poprzedni inne z numeru
02 2005-2006
następny
Witaj
Aktualności szkolne
Historyczne pytania o człowieka - rozmowa z Emilem Wiśniewskim
Trudne chwile z nadzieją
Tam czyli gdzie czyli imię szkoły
Azyl w szkole czyli mój kawałek podłogi
Słów tysiące miliony
Instrukcja obsługi instynktu samozachowawczego
Gramy dzień dłużej z WOŚP
Przegrajmy w ten jeden dzień z WOŚP
Sonda wśród nauczycieli
Powraca niespodziewanie
Wzruszacz for men
Zasłuchane
Traje... traje... co?
SDM do tego co lepsze
Od patrona 2
Od patrona 3
Pomniki historii 2 - Powstanie Styczniowe
Nie śpij. Wróg czuwa!
oryginalna wersja w pdf!
pobierz pdf (33.58Mb)
inne numery:
01 2005-2006
03 2005-2006
nr 02 2005-2006 badań
Sonda wśród uczniów

Nie samą nauką uczeń żyje. Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku, relaksu, wytchnienia. Krótko mówiąc, tzw. wolnego czasu. Jak spędzamy ten czas? Co najbardziej chcielibyśmy robić? Na te pytania odpowiadali uczniowie naszego liceum.

Na dobrą sprawę, nie mamy go zbyt dużo. Wiele osób przyznało, że z powodu nauki nie można pozwolić sobie na ten "luz". Puszczali nieco wodze fantazji i opowiadali, co chcieliby robić... Są wśród nas i tacy, którzy mimo natłoku zajęć zawsze znajdą chwilę na odrobinę rozrywki. Niektórzy spędzają ten czas aktywnie, uprawiając sport czy chodząc do kina, inni wolą w spokoju poczytać książkę.

Zresztą, przeczytajcie sami...

Co robisz w tzw. wolnym czasie?

Mój wolny czas spędzam następująco: słucham sporo muzyki, oglądam różne filmy. Ale nasze liceum zabiera mi bardzo dużo czasu, więc nie mogę sobie w pełni na to pozwolić. Gdybym miała go więcej, a do tego mniej obowiązków, chciałabym chodzić do kina, teatru, pubów z przyjaciółmi.

Magda K. IIc

Mam bardzo mało wolnego czasu, ponieważ dużo zabiera mi nauka. W chwilach wolnych lubię wyprowadzać psa na spacer, czytać książki. Lubię jeździć do teatru, chodzić do kina, słuchać muzyki. Chciałabym nauczyć się grać na jakimś instrumencie, lecz zdaję sobie sprawę z tego, iż jest to czasochłonne, więc teraz nie mogę tego zrealizować.

Justyna K. Id

Lubię spotykać się z kolegami, chodzić na imprezy, słuchać muzyki.

Marcin L. Id

Myślę, że czas wolny spędzam tak jak każdy inny młody człowiek. Wracam do domu, włączam telewizor, gram na komputerze, uczę się. Gram w piłkę nożną zawodowo, co daje mi dużo satysfakcji i przyjemności.

Piotr K. IIIg

Oglądam telewizję, słucham radia, lubię się wylegiwać - tak właśnie spędzam swój wolny czas.

Krystian F. IIa

Staram się maksymalnie odstresować. Jeżdżę na basen, chodzę do kina. Wychodzę zazwyczaj

w soboty, bo tylko wtedy mam wolny czas. Spotykam się ze znajomymi. Ale tak właściwie nie wystarcza mi na nic czasu.

Iza B. IIIa

Gram na gitarze, ale to w naszej szkole nic nadzwyczajnego. Uprawiam też jogę. T to tyle.

Kasia Z. Ib

Gram w siatkówkę, słucham muzyki, czytam książki, filmy oglądam - oto co robię w wolnym czasie. Natomiast chciałabym grać w tenisa i może częściej chodzić do kina.

Bogusia W. IId

W wolnym czasie zazwyczaj śpię albo spotykam się z przyjaciółmi, oglądam filmy (ostatnio "Szósty zmysł", "Nagi instynkt" i "Helikopter w ogniu"). Gdybym miał mniej nauki, chciałbym chodzić na zakupy i poświęcić się nauce języka obcego.

Sylwek O. IIg

Nie mam wolnego czasu, bo uczę się. Trudno mi więc zająć się czymś innym. Chciałabym więcej siedzieć przy komputerze na gadu-gadu, rozmawiać ze znajomymi, spotykać się z nimi.

Gosia P. Ic

Zazwyczaj swój wolny czas spędzam przy komputerze na gadu-gadu, w Internecie, gram w różnego rodzaju gry, np. w RPG. Nie wiem, co innego mogłabym lub chciałabym robić.

Asia Ż. Ic

Teraz przygotowuję się do matury i to zajmuje mi najwięcej czasu. Poza tym gram w siatkówkę, słucham muzyki - szczególnie rockowej, chodzę na dyskoteki.

Ania C. IIId

Najchętniej spędzam czas z moimi przyjaciółmi. Poza tym lubię czytać książki.

Edyta S. IIIh

W wolnym czasie... gram na komputerze albo uczę się. A co najbardziej chciałbym robić? Musiałbym się dłużej zastanowić.

Damian M. IIf

Najczęściej spędzam czas przy komputerze, rozmawiając na gadu-gadu. Czytam też książki (np. poezję księdza Twardowskiego), rysuję... Lubię to, co robię i właśnie tak chciałabym spędzać mój wolny czas.

Ewelina L. Ia

W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, spotykać się ze swoimi przyjaciółmi. I to chyba wszystko... A co najbardziej chciałabym robić? To, co robię: naprawdę bardzo lubię czytać książki.

Ola S. Ig

Najbardziej ubolewam nad tym, że mój czas wolny ograniczył się do minimum, ponieważ jestem w drugiej klasie, a druga klasa to podobno najcięższy okres w życiu licealisty (chociaż teraz pewnie wiele osób by ze mną dyskutowało - maturzyści powiedzą, że to nieprawda). Uwielbiam chodzić do kina, czytam książki (np. "Stąd do wieczności" Jonesa czy "Spóźnieni kochankowie" Whartona). Jestem uzależniona od komputera, często oglądam filmy (ostatnio - "Opowieści z Narnii" i "Tylko mnie kochaj"). I spotykam się z przyjaciółmi.

Asia N. IIb

Cóż, co mogę robić w wolnym czasie? Śpiewam w chórze. Oprócz szkoły nie mam zbyt wielu zajęć, najczęściej jestem w domu, czytam książki... Jestem całkowicie zadowolony z tego, jak spędzam wolny czas.

Mateusz C. Ie

W wolnym czasie robię bardzo dużo rzeczy. Między innymi uczę się niemieckiego. Bardzo lubię uczyć się tego języka, ponieważ wiążę z tym pewne nadzieje wyjazdu w przyszłości do Niemiec i rozmawiania z Niemcami w ich ojczystym języku. Wyobrażam sobie taką sytuację, że wchodzę do niemieckiego sklepiku i mówię: "Guten Tag!", w odpowiedzi słyszę: "Guten Tag!".[...] "Ich muss eine Flasche Mineralwasser kaufen", a sprzedawca: "Bitte!" Poza tym gram na perkusji w zespole N.A.S.A.

Tomek R. Iekomentarze || dodaj komentarz
do góry rimk '07